آداب تجارت با مردم عمان

راهنمای مطالعه
در این متن ، ما سعی می کنیم در مورد آداب و رسوم تجارت با مردم عمان و همه چیز مربوط به تجارت با این کشور برای شما بنویسیم:

تجارت در عمان

عمان کشوری متنوع از نظر جغرافیایی است که از ارتفاعات کوهستانی ، بیابان ها و سواحل بکر تشکیل شده است. فرهنگ عمان از نظر میراث ، آداب و رسوم غنی است و در طول سالها تحت تأثیر زندگی دریایی و بیابانی ، اسلام و ترکیبی متنوع از گروههای قومی قرار گرفته است. امروزه عمان در تلاش است تا کشوری مدرن تر ایجاد کند که هنوز دارای میراث و آداب و رسوم قوی باشد.

اسلام

برای درک کامل فرهنگ عمانی ، درک تأثیر گسترده دین بر جامعه مهم است. عمان تنها کشور مسلمان است که دارای اکثریت نمازگزاران است که به فرهنگ باستانی خود کمک می کنند. اسلام بر همه جنبه های زندگی یک مسلمان حاکم است ، از تعطیلات گرفته تا غذایی که می خورند ، نحوه لباس پوشیدن و تجارت. سخاوت ، فروتنی و احترام به دیگران مفاهیم کلیدی هستند که در دو حوزه اجتماعی و حرفه ای زندگی وجود دارد.

مهمان نوازی

مردم عمان به دلیل مهمان نوازی و سخاوتمندی خود از نظر اجتماعی و حرفه ای شهرت دارند. مردم این کشور به شیوه ها و آداب و رسوم مختلفی از مهمانان خود استقبال می کنند که مهمترین آنها سرو قهوه است. مهمان نوازی عمانی ارتباط تنگاتنگی با تمایل عمانی ها برای ایجاد اعتماد و روابط با مردم قبل از انجام تجارت دارد. بنابراین ، خارجی ها باید قدردانی خود را از این سخاوت ها نشان دهند و برای آشنایی با شرکای تجاری عمانی خود وقت بگذارند.

وجهه

عزت و احترام عناصر کلیدی در فرهنگ عمانی هستند که در اصل با مفهوم حفظ اعتبار تعریف شده اند. مردم عمان از روحیه صلح طلبی ، صبر و خویشتن داری برای جلوگیری از شرمساری یا تحقیر دیگران استفاده می کنند ، بنابراین از از دست دادن اعتبار خود جلوگیری می کند.

بنابراین ، انتقاد عمومی از آنها کم است و در عوض ، انتقاد خصوصی مطرح می شود که در آن خطر از دست دادن اعتبار کمتر است. هنگام برخورد با مردم عمان ، مهم است که این را در نظر داشته باشید و از هر چیزی که ممکن است باعث ناراحتی آنها شود یا چهره آنها را در مقابل دیگران مخدوش کند ، اجتناب کنید.

خانواده

فرهنگ عمانی اهمیت زیادی برای روابط خانوادگی و قبیله ای قائل است. خانواده و قبیله بسیار مهم هستند و در شکل گیری ارزشها و رفتار فرد نقش دارند. وفاداری خانوادگی و قبیله ای از اهمیت بالایی برخوردار است و حتی در تجارت ، معمولاً چندین نفر از اعضای یک خانواده در یک شرکت کار می کنند.

با استقلال در قرن 17 ، عمان دوره اکتشاف و توسعه دریایی را به سواحل غربی آفریقا و بخشهایی از هند آغاز کرد. عمان در سال 1951 پس از چندین دوره ناآرامی و مجموعه ای از معاهدات دوستی با انگلیس به عنوان یک کشور مستقل شناخته شد. در سال 1970 ، سلطان جدیدی به قدرت رسید و از آن زمان عمان منجر به پیشرفت گسترده اقتصادی و اجتماعی شد.

کشف نفت به طور م economyثر اقتصاد عمان را بهبود بخشیده است ، اما در سال های اخیر تلاش هایی برای تنوع بخشیدن به اقتصاد انجام شده است تا از اتکای زیاد به صنعت نفت جلوگیری شود.

امروزه تلاش های عمان برای نوسازی و بازکردن مرزهایش در کنار اقتصاد جذاب ، سرمایه گذاران خارجی را به طور فزاینده ای جذب می کند. سرمایه گذاری یا تجارت موفق در عمان مستلزم درک عمیق فرهنگ و آداب و رسوم منحصر به فرد تجارت عمانی است.

قابوس بن سعید بن تیمور بوسیدی سلطنت خود را در عمان در 23 ژوئیه 1970 آغاز کرد و تا به امروز ادامه دارد. عنوان رسمی وی به زبان عربی جلال السلطان المعظم قابوس بن سعید السعید است (منظور: اعلیحضرت سلطان قابوس پسر سعید از خاندان سعید). او طولانی ترین دوره سلطنت را در میان سایر فرمانروایان جهان عرب دارد.

کار در عمان قبل از عزیمت

هر کشوری با توجه به روال اداری و عادی مردم و شرایط آب و هوایی و آداب و رسوم آنها روش های متفاوتی برای انجام کار دارد. عمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. بارانی:

کار در عمان

روشهای کار و رویه های اداری در عمان

هفته کاری در عمان از شنبه شروع می شود و چهارشنبه ، پنجشنبه و جمعه روزهای استراحت رسمی به پایان می رسد. ساعات کار معمولاً 09:00 صبح – 1:00 بعد از ظهر و 4:30 بعد از ظهر تا 8:00 شب است و تغییرات کوچکی در روزهای تعطیل وجود دارد.

دیدگاه عمانی ها نسبت به زمان نسبت به بسیاری از فرهنگ های غربی ساده تر است. افراد و روابط مهمتر از زمان و زمان بندی هستند. بنابراین ، تعجب آور نیست که شریک عمانی شما دیر به محل کار خود برسد ، اما خارجی ها انتظار دارند که به موقع به محل کار خود برسند.

جلسات باید از قبل برنامه ریزی شده و چند روز قبل تأیید شوند. با این حال ، جلسات اغلب با اطلاع قبلی فسخ یا برنامه ریزی مجدد می شود. بنابراین همیشه با کارت ویزیت یا نامه ای آماده باشید تا به آنها نشان دهید که آنجا هستید.

ساختار و سلسله مراتب در شرکت های عمان

اکثر شرکت های عمانی دارای سلسله مراتب عمودی قوی هستند. تصمیمات از بالا به پایین و توسط اکثر اعضای ارشد ، موقعیت بخش مهمی از جامعه عمانی گرفته می شود و بر اساس عواملی مانند سن ، ثروت و روابط خانوادگی یا قبیله ای تعیین می شود. افرادی که در موقعیت های قدرت قرار دارند دارای قدرت بالایی هستند و باید به آنها احترام گذاشت.

سلسله مراتب موجود در جامعه عمانی اغلب در استفاده از عناوین رسمی و نظرسنجی ها دیده می شود. به عنوان مثال ، هنگامی که برای اولین بار وارد اتاق می شوید یا به شریک عمانی خود سلام می کنید ، ابتدا باید با بزرگترین فرد و با عنوان مناسب دست دهید.

روابط کار در عمان

روابط و اعتماد متقابل برای هر تعامل تجاری موفقیت ضروری است و تنها از طریق ملاقات های رو در رو می توان به آن دست یافت. بنابراین ، مهم است که وقت خود را با شرکای تجاری عمانی خود بگذرانید و جلسات مکرر داشته باشید تا از ادامه روابط اطمینان حاصل کنید.

روابط کار در عمان

خانواده و دوستان بر هر چیزی اولویت دارند. برای شناختن شرکای تجاری عمانی خود در سطح شخصی وقت بگذارید تا بتوانید دوستی خود را با آنها گسترش دهید و اولویت بهتری برای معاملات تجاری باشید.

به عنوان بخشی از روند ایجاد روابط ، مهمانان اغلب دعوت می شوند تا در مهمانی ها شرکت کنند یا فقط با هم غذا بخورند. پذیرش این دعوت ها به تقویت روابط شما با شرکای عمانی کمک می کند.

شرکتها و سازمانهای برتر در عمان

نام صنعت ایجاد
بانک مسقط مالی 1982
بانک مرکزی عمان مالی 1974
بازار اوراق بهادار مسقط مالی 1988
بانک ملی عمان مالی 1973
اورودو عمان اتصالات 2004
عمان ایر خدمات مشتری 1993
بانک عربی عمان مالی 1984
LNG عمان نفت و گاز 1984
شرکت نفت عمان نفت و گاز 1996
شرکت بازاریابی نفت عمان صنعتی 2003
شرکت پالایشگاه عمان نفت و گاز 1982
Omantel اتصالات 1996
توسعه نفت عمان نفت و گاز 1925
گروه شکسی شرکت های چند رشته ای 1976

روشهای تجاری در عمان

یک سوال عادی در عمان چگونه است ، سلام بر شما به معنی “سلام بر شما” است که پاسخ می دهد و سلام بر شما به معنی “سلام بر شما” است. هنگام ورود به جلسه ، مقدمه کلی با یک دست دادن آغاز می شود. شما باید به هر یک از شرکای عمانی خود به صورت جداگانه احوالپرسی کنید ، اگرچه معمول است که یک مرد مسلمان با یک زن غیر متعارف دست دهد.

جلسات تجاری اولیه اغلب راهی برای شناخت شرکای تجاری عمانی است. این جلسات معمولاً طولانی است و تقریباً همیشه با قهوه و شیرینی های سنتی عمانی همراه است. زمان نیز باید به چنین جلسات تجاری اختصاص داده شود ، زیرا چنین جلساتی بخشی اساسی از فرهنگ تجاری عمان محسوب می شود.

کارت ویزیت در فرهنگ تجاری عمان رایج است ، اما ضروری نیست. اگر می خواهید در حالی که در عمان هستید از کارت ویزیت استفاده کنید ، مطمئن شوید که اطلاعات چاپ شده به دو زبان انگلیسی و عربی باشد.

آداب معاشرت عمانی (بایدها و نبایدها)

حتماً از شرکای عمانی خود با عنوان های مناسب پزشک ، شیخ (رئیس) ، مهندس ، استاد و نام کوچک آنها استفاده کنید. اگر از این موضوع مطمئن نیستید ، بهتر است از قبل نام و آدرس صحیح افرادی را که با آنها کار می کنید داشته باشید. کلمات “پسر” یا “پسر” یک پسر و “دختر” یک دختر اغلب در نام افراد یافت می شود و به عنوان نشانگرهای مهم ریشه های خانواده عمل می کند.

هنگام صحبت ، سعی کنید با برقراری ارتباط چشمی قوی ، احترام خود را برای شرکای عمانی خود نشان دهید. این ارتباط چشمی همچنین به ایجاد اعتماد و درک متقابل کمک می کند. به استانداردهای محلی مانند فروتنی وفادار باشید و لباس مناسب بپوشید.

اکثر مردان عمانی از روپوش های سفید تمام قد و سفید استفاده می کنند ، اما انتظار می رود مردان خارجی از لباس های سنتی مانند کت و شلوار استفاده کنند. از زنان انتظار می رود لباس های معمولی بپوشند و از هرگونه جواهرات و زیورآلات نمایان خودداری کنند. آرایش در تابستان به دلیل درجه حرارت بسیار بالا باید عادی باشد ، اما حفظ عفاف همیشه ضروری است.

آداب تجارت عمانی

یک فاصله کوتاه یا نزدیک بین خود و شریک عمانی خود حفظ کنید. فاصله بین دو نفر در عمان از اکثر کشورهای غربی نزدیکتر است. این فاصله احترام به طرف مقابل را نشان می دهد و به تقویت رابطه تا حد زیادی کمک می کند.

جلسات کاری خود را در طول نماز یا تعطیلات بزرگ اسلامی مانند ماه رمضان یا عید برنامه ریزی نکنید. این تعطیلات برای اکثریت مردم عمان که مسلمان هستند بسیار مهم است. تجارت و تجارت معمولاً در این روزها تعطیل است زیرا زمان هایی برای تفکر و جشن است.

در انظار عمومی با صدای بلند یا بسیار پر جنب و جوش ظاهر نشوید ، زیرا این رفتار بی ادبانه و مبتذل تلقی می شود. حفظ عنصر متانت ، تواضع و رفتار محافظه کارانه در همه زمان ها مهم است.

در مذاکرات تجاری با شرکای عمانی خود عجله نکنید. ارتباطات و تجارت تجاری بیشتر از اکثر کشورهای غربی به طول می انجامد. بنابراین ، صبر و انعطاف پذیری کلید معاملات تجاری موفق در عمان است.

امتحان فرهنگ عمانی

بیشتر رستوران ها میز و صندلی هایی به سبک غربی ارائه می دهند ، اما مردم به طور سنتی روی زمین می نشینند. اگرچه دست دادن یک نوع رایج برای سلام و احوالپرسی است ، اما مردم عمانی به گونه ای سنتی از زباله با یکدیگر از گونه استقبال می کنند. مردم عمان می خواهند بر حقایق و اطلاعات دقیق تکیه کنند تا آنها را در معاملات تجاری راهنمایی کنند.

از نظر اسلام ، دست چپ برای بهداشت شخصی نجس تلقی می شود. عمان به طور سنتی از دست راست برای همه کارهای عمومی ، از جمله دست دادن ، خوردن ، نوشیدن و دادن چیزها به شخص دیگر استفاده می کند.

در عمان ، رد پیشنهاد قهوه بی ادبانه تلقی می شود. قبول پیشنهاد دو فنجان اول قهوه مودبانه است ، اما اگر به اندازه کافی قهوه خورده اید ، می توانید با تکان دادن فنجان خود هنگامی که می خواهد دوباره قهوه بریزد ، آن را مودبانه رد کنید.آداب تجارت با مردم عمان

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Oman4All
Logo