آشنایی با صادرات و واردات به عمان

راهنمای مطالعه

اگر در مورد هزینه ارسال کالا به عمان و ارسال به عمان سوالی دارید ، صادرات به عمان ، ترخیص در عمان ، حمل بار دریایی به عمان ، صادرات محصول به عمان ، حواله به عمان ، صادرات و واردات به عمان ، با ما تماس بگیرید.

صادرات و واردات به عمان چگونه است؟

صادرات در عمان این روزها در حال تبدیل شدن به یک بازار رقابتی است زیرا این کشور یکی از واردکنندگان اصلی است و بسیاری از کشورها می خواهند بازار 4.4 میلیون نفر را تصاحب کنند که 63 درصد آنها عمانی هستند.

در واقع ، امروزه این بازار پتانسیل خوبی برای گسترش تجارت در عمان با سایر نقاط جهان ، به ویژه بازار عظیم آفریقا دارد.

کالاهای وارد شده به عمان

عمان از نظر صنعتی چندان قوی نیست و بنابراین بخش قابل توجهی از کالاهای وارداتی آن قطعات و ماشین آلات صنعتی است. با این حال ، این کشور نیازهای دیگری برای واردات دارد. برخی از این نیازها عبارتند از:

  • برخی از محصولات کشاورزی و لبنی
  • ماشین آلات ، دستگاه های مکانیکی و آنها
  • سوخت های فسیلی و زغال سنگ ، روغن های معدنی ، قیر ، محصولات معدنی مختلف.
  • محصولات فولادی و آهن
  • مواد شیمیایی آلی

صادرات عمان چگونه است؟

اگر به دنبال توسعه تجارت خود در عمان هستید و می خواهید از ظرفیت صادراتی این کشور برای توسعه تجارت خود استفاده کنید. باید بدانید عمان در کدام کشورها در صادرات کالا مشارکت دارد و پس از ثبت شرکت در آنجا ، می توانید با کدام کشورها روابط تجاری برقرار کنید. بر اساس گزارش سازمان تجارت جهانی ، پس از چین ، ژاپن با حدود 7 درصد ، چین با حدود 5 درصد و برخی کشورهای دیگر مانند عربستان سعودی ، جنوا و کره جنوبی از مهمترین مقاصد صادرات عمان هستند.

تسلط بر قوانین و مقررات تجاری و مالیاتی یک شرط اساسی برای توسعه تجارت در عمان است!

یکی از اولین و مهمترین مراحل ورود به بازار خارجی تسلط بر قوانین و مقررات مربوط به صادرات و تجارت آنها است. عمان قصد دارد وابستگی خود به منابع هیدروکربوری را در چشم انداز اقتصادی 2020 کاهش دهد. در این راستا ، تنوع منابع درآمدی ، تشویق سرمایه گذاری خارجی و همچنین حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط ​​برای تنوع اقتصادی نیز در نظر گرفته شده است. هر دو شرکت داخلی و خارجی ابزارهایی را برای افزایش تعداد شرکت ها در کشور ارائه کرده اند. برخی از این موارد عبارتند از:

  • ﻣﺎﻟﻜﻴﺖ ﺻﺪدرﺻﺪ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬاران خارجی
  • ﻣﻌﺎﻓﻴﺖ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬاران از ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺎﻟﻴﺎت ﺑﺮ درآﻣﺪ ﺷﺨﺼﻲ
  • ﻣﻌﺎﻓﻴﺖ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬاران از ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺎﻟﻴﺎت ﺷﺮﻛﺖ ﻫﺎ و ﻛﺎرﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎی راه اﻧﺪازی ﺷﺪه ﺗﻮﺳﻂ آﻧﻬﺎ ﺗﺎ 5 ﺳﺎل اول ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ

بهترین کالاها برای صادرات به عمان:

طبق آمارهای جهانی ، ما بیشترین واردات عمان را در قالب یک لیست بررسی کردیم. در این قسمت ، لیست بهترین کالاهای صادراتی از کشورمان به عمان را مرور می کنیم.

بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ، عمده محصولات صادراتی ایران به عمان به چند بخش کلی تقسیم می شود.

بخش محصولات کشاورزی و غذایی شامل سبزیجات و میوه های مختلف مانند: سبزیجات خوراکی ، کیوی ، کاهو ، گل کلم ، هندوانه ، لیمو ، بادمجان و ..

دسته بعدی مربوط به محصولات آهن و فولاد است مانند: انواع میلگرد آهن و انواع محصولات آهن

در این فهرست مصالح ساختمانی ، محصولاتی مانند سنگ ، گچ و سیمان و امثال آن ، مبلمان ، صنایع دستی و لوازم خانگی پتانسیل خوبی برای صادرات به عمان دارند.

بزرگترین سرمایه گذاران خارجی در عمان

انگلستان و ایالات متحده کشورهایی بودند که سال گذشته بیشترین سرمایه گذاری خارجی را به عمان جذب کردند.

بر اساس گزارش مرکز ملی آمار و اطلاعات ، بریتانیا 7.72 میلیارد ریال به عمان در پروژه های سرمایه گذاری کمک کرده است.
ایالات متحده 1.84 میلیارد ریال دیگر در سه فصل اول سال 2020 سرمایه گذاری کرده است.
سرمایه گذاری مستقیم خارجی FDIs حدود نیمی از سرمایه گذاری خارجی دریافت شده توسط عمان از انگلستان در این مدت: “حدود 15.65 میلیارد ریال عمان”
سرمایه گذاری بریتانیا تجارت و سرمایه گذاری در زمینه علوم ، بهداشت ، فناوری و نوآوری را تحت توافقنامه جامع بریتانیا و عمان ، که در ماه مه 2019 امضا شد ، تسهیل می کند.

آشنایی با صادرات و واردات به عمان

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Oman4All
Logo