آیا عمان کشوری مقرون به صرفه در سال 2021 است؟

راهنمای مطالعه:
آیا عمان یک کشور مقرون به صرفه در سال 2021 است؟

عمان به طور کلی یکی از گران ترین کشورها برای زندگی نیست. دلایل آن تراکم پایین جمعیت و یارانه های آب، برق و سوخت است. اما در چند سال گذشته و با حذف تدریجی یارانه سوخت از سال جاری، این اتفاق افتاده است 2016 و یارانه آب و برق از امسال تغییر کرده است.
از سوی دیگر، با وجود مازاد آپارتمان های خالی، کشور شاهد کاهش قیمت در بخش املاک و به ویژه بازار اجاره بوده است.

آپارتمان هایی که به قیمت 300 ریال در عمان اجاره شده بودند اکنون با قیمت 180 تا 200 ریال در عمان موجود هستند.
آپارتمان های اجاره ای از 350 تا 400 ریال هم اکنون 250 ریال قیمت دارند. در حالی که املاک و مستغلات به عمانی ها و مهاجران مهلت می دهد، هزینه های زندگی در زمینه هایی مانند آب و برق، بیمه خودرو، سوخت و غذا افزایش یافته است.

یک مقام ارشد گفت که هزینه های حمل و نقل اخیرا افزایش یافته است. دیزل اکنون حدود 240 بیس است، از 110 بیس ده سال پیش (بر خلاف ایران)

حقوق کارمندان به ویژه رانندگان کامیون نیز افزایش چشمگیری داشته است و هزینه برق انبارها، مالیات بر ارزش افزوده و هزینه ویزا را فراموش نکنیم. خرده فروشان با همان عامل هزینه روبرو هستند که در نهایت به مصرف کننده منتقل می شود. قیمت نفت خام در حال حاضر بشکه‌ای 83 دلار است و پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده به بیش از 90 دلار در هر بشکه یا حتی تا پایان سال 100 دلار در هر بشکه برسد.

بر اساس برآوردهای NCSI، هزینه های حمل و نقل نسبت به سال گذشته نزدیک به 3.2 درصد افزایش یافته است. مهاجران در عمان با وجود کاهش اجاره بها نگران هستند.آیا عمان کشوری مقرون به صرفه در سال 2021 است؟

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Oman4All
Logo