ارسال به عمان | ایران و افزایش 150 درصدی نرخ حمل و نقل

راهنمای مطالعه
اگر در مورد هزینه ارسال کالا به عمان و ارسال به عمان سوالی دارید ، صادرات به عمان ، ترخیص در عمان ، حمل و نقل به عمان ، صادرات محصول به عمان ، انتقال پول به عمان ، ارسال پول به عمان و مشاوره تجاری در عمان بنادر عمان با ما در ارتباط باشید.

نرخ حمل و نقل دریایی همچنان در حال افزایش است

یک فعال صنعت حمل و نقل گفت: شایعات افزایش قیمت از آوریل 1999 شنیده شد ، اما افزایش قیمت از پایان آوریل 2021 و اوایل 1400 آغاز شد ، به طوری که در حال حاضر قیمت ها در منطقه ایران 100 تا 150 درصد افزایش یافته است ، یعنی نرخ اجاره کشتی کانتینری که قبلاً 2500 دلار بود ، اکنون به 8000 دلار رسیده است که به نوبه خود نرخ محموله های فله را افزایش داده است.
مسعود دانشمند در خصوص افزایش چشمگیر نرخ حمل و نقل دریایی در ماه های اخیر گفت: با برداشته شدن محدودیت های کرونا در بازارهای ایالات متحده ، کانادا ، استرالیا و اروپای غربی ، ناگهان حجم کالا در بازار حمل و نقل افزایش یافته است. . “

وی ادامه داد: در 1.5 سال گذشته ، در شرایط کرونا ، اکثر بازارهای جهان آرام بودند و میزان جابجایی ، ترانزیت و حمل و نقل کالا قابل توجه نبود ، اما پس از بهبود شرایط بهداشتی در جهان ، ناگهان حجم حرکت و مبادلات کالا افزایش یافت. در مواجهه با این افزایش تقاضا و حمل و نقل بار ، افزایش حجم کانتینرها ، کشتی های کانتینری و باربرهای فله در مدت زمان کوتاه امکان پذیر نبود. پیدا شد.
این فعال صنعت کشتیرانی می گوید: “قبل از کرونا ، هزینه حمل یک ظرف 40 غذایی با مواد غذایی از چین به ایالات متحده و خلیج مکزیک حدود 3500 دلار بود که این مقدار امروز است.” این مبلغ به 15000 دلار رسیده و پیش بینی می شود به 25000 دلار برسد.

دبیرکل خانه اقتصاد با اشاره به وضعیت حمل و نقل در بازار ایران افزود: این روند در بازار ایران نیز م hasثر بوده است. بزرگترین مبادلات در چین ، ژاپن و کشورهای آشوری مربوط به ایالات متحده است ، ارزش کل این مبادلات حدود هزار میلیارد دلار است و طبیعتاً این افزایش قیمت به خلیج فارس می رسد که البته به آن رسیده است.
این دانشمند گفت: “در گزارش های رسمی یک ماه گذشته ، می بینیم که اجاره روزانه کشتی کانتینری در سال گذشته حدود ۱۵ این مبلغ 1000 دلار بود ، اما پیش بینی می شود قیمت همان کشتی تا 5 سال آینده حدود 70،000 دلار باشد ، به این معنی که این افزایش قیمت در سالهای آینده ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه دلیل این افزایش قیمت ها کمبود کشتی به ویژه کشتی های کانتینری و از سوی دیگر افزایش تقاضا برای محموله کالاهای مختلف است ادامه داد: واقعیت این است که تعداد کشتی ها در جهان نمی توانند یک شبه افزایش می یابد سالهای آینده ادامه خواهد داشت.

یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن موسسات حمل و نقل در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند بخشی از این افزایش قیمت در ایران ناشی از انحصار شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است ، گفت: ایران نیست یک کشور محصور در خشکی ، همه امکانات بندر جنوبی را داریم ما از خلیج فارس برای حمل کالا و محموله استفاده می کنیم ، ما از بنادر امارات ، کویت و عمان استفاده می کنیم ، بنابراین خطوط خارجی ، در صورت عدم امکان اسکله در ایران بنادر و وارد بنادر ایران نمی شوند ، اما می توانند محموله های متعلق به ایران را در بنادر زمینی مانند جبل علی و و حمل کنند و از آنجا این بار با کشتی های کوچک به ایران بیایند. بنابراین ، ما نباید تصور کنیم که شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی تنها خط کانتینری مهم در ایران است و انحصاری ایجاد کرده است که در آن قیمت ها را به نفع خود افزایش می دهد.

این فعال صنعت حمل و نقل در مورد تاثیر افزایش قیمت حمل و نقل بر هزینه کالاها ، به ویژه کالاهای اساسی ، گفت: آن را ترک نمی کند. به عنوان مثال ، اگر قیمت حمل جو ، ذرت ، کنجاله از برزیل به بندرامام 60 تن در هر تن باشد و امروز به 100 دلار رسیده باشد ، تفاوت آن 40 دلار است. اگر این تفاوت را با نرخ دلار رایگان محاسبه کنیم ، حدود یک میلیون تومان. می شود.
وی ادامه داد: امروز شاهد افزایش حداقل قیمت هر کیلو 15 هزار تومان برای کالاهای اساسی هستیم ، بنابراین این افزایش 1000 تومانی عامل مهمی در افزایش اخیر قیمت کالاهای اساسی و همه دلایل افزایش قیمت نیست. کالاهای اساسی را می توان در حمل و نقل مقصر دانست. “

دبیرکل خانه اقتصاد افزود: مهم مساله مهم در علت افزایش قیمت انواع کالاهای اساسی این است که در حال حاضر بخشی از کالاهای اساسی با ارز دلخواه و بخشی از آنها با نصف ارز وارد می شود ، اما این کالاها در بازار قابل تفکیک نیستند. مشخص نیست که این کالا با ارز 4200 تومانی یا ارز 23 هزار تومانی وارد بازار شده است ، بنابراین همه آن کالاها با ارز 23 هزار تومانی و نیم دلار تطبیق داده شده است.ارسال به عمان | ایران و افزایش 150 درصدی نرخ حمل و نقل

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Oman4All
Logo