با مهمترین پروژه های عمان آشنا شوید

راهنمای مطالعه:
با مهمترین پروژه های عمان آشنا شوید
همزمان با پنجاه و یکمین جشن روز ملی، سازمان سرمایه گذاری عمان (به اختصار: OIA) از افتتاح 13 پروژه ملی از طریق شرکت های تابعه خود در حوزه های انرژی، لجستیک، امنیت غذایی، زیرساخت ها، معدن، بهداشت و درمان و گردشگری به ارزش 3.5 میلیارد ریال خبر داد.

ناصر بن سلیمان الحارثی، سرپرست عملیات OIA، گفت که 13 پروژه تجسم استراتژی و اهداف ما است که با چشم انداز 2040 عمان مطابقت دارد و تنوع اقتصادی و استراتژی های سرمایه گذاری را افزایش می دهد.
علاوه بر این، این پروژه ها مشارکت های دولتی و خصوصی را تقویت می کند که منجر به ایجاد فرصت های شغلی برای مردم عمانی و ثبات مالی خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها بخش‌های مختلف را پوشش می‌دهند و در تعدادی از استان‌ها توزیع می‌شوند و شاخص مهمی برای بازگشت اقتصاد به وضعیت احیا پس از رکود ناشی از همه‌گیری کرونا خواهند بود.

مهمترین پروژه های عمان

در حوزه تولید و انرژی، مجتمع صنایع پلاستیک لیوا (LPIC) در بندر صحار افتتاح شد. این پروژه از آخرین فناوری‌های صنعتی استفاده می‌کند و شامل یک کارخانه استخراج LNG، یک واحد کراکینگ بخار و کارخانه‌های پلیمری است که آن را قادر می‌سازد تا تقاضای رو به رشد جهانی را برآورده کند.

پروژه گاز طبیعی مایع صلاله با هدف دستیابی به ارزش افزوده گاز عمان از طریق تبدیل آن به محصولات گاز طبیعی مایع است. تیم پروژه تاکنون سه محموله تجاری پروپان، بوتان و میعانات گازی را تولید و صادر کرده است و در عین حال بارگیری موفق تانکرهای LPG را برای پاسخگویی به تقاضای داخلی ادامه داده است.

پروژه نیروگاه خورشیدی ایبری، که یکی از ارکان چشم انداز عمان 2040 است، با هدف تشویق استفاده از “انرژی های تجدیدپذیر” برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای برق در سلطان نشین عمان است.

پروژه گوشت یکپارچه البشیر بر پرورش دام و ذبح دام در یک کشتارگاه پیشرفته متمرکز است. این پروژه شامل یک مرکز بزرگ دامپزشکی، یک مزرعه علوفه طبیعی، یک کشتارگاه و سه مرکز فرآوری، بسته بندی و فروش گوشت است.

طرح پرورش میگو در جالان بنی بو حسن اولین طرح تجاری پرورش میگو با ظرفیت تولید هدف 4500 تن در سال در صورت بهره برداری کامل است.

کاروا موتورز، اولین کارخانه مونتاژ اتوبوس در عمان، مشارکتی بین عمان و قطر است و در تلاش است تا آخرین فناوری‌های ساخت و مونتاژ اتوبوس را ملی کند. این شرکت در فاز اول سه نوع اتوبوس مدرسه پیشرفته، اتوبوس بین شهری و اتوبوس حمل و نقل شهری با مشخصات استاندارد GCC خواهد ساخت. این پروژه به ایجاد دانش فنی در بخش خودرو کمک می کند و به توسعه صنایع اولیه که صنعت خودرو در عمان را تغذیه می کنند، کمک می کند.

بیمارستان بین المللی عمان، یک پروژه مشارکتی با بخش خصوصی، خدمات پزشکی متمایز را به شهروندان و ساکنان پادشاهی عمان ارائه می دهد. تمرکز این مرکز بر ارائه خدمات بهداشتی با کیفیت برای زنان و کودکان است و دارای مراکز تخصصی برای درمان قلب، چشم و ارتوپدی است.

.با مهمترین پروژه های عمان آشنا شوید

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Oman4All
Logo