بهترین بازارهای سنتی در عمان

راهنمای مطالعه:

بازارهای سنتی در عمان

عمان به عنوان کشوری با فرهنگ قوی و سنت های غنی ، با آغوش باز پذیرای خارجی ها و گردشگران است. در این کشور ، سوق (بازارفروشگاه های سنتی در کنار مراکز خرید مدرن ، تجربه خرید کاملاً متفاوتی را به شما ارائه می دهند.

با رفتن به هر یک از مقاصد پر جنب و جوش عمان ، خریدهای محلی را تجربه کنید.

مغازه ها نمایی از عمان سنتی را ارائه می دهند و تجار و مغازه داران روی زمین نشسته اند و اجناس خود را از کف تا سقف روی هم چیده اند. این بازارها بهترین مکان برای خرید سوغاتی از قبیل جواهرات بادیه نشین ، خنجرهای نقره ای ، عودسوز و کندر هستند. عطر مشکی عود عربی شما را در سراسر بازار عمان دنبال می کند و همچنین مجموعه ای از خرما زیبا و خوشمزه و حلوا شیرین را به دنبال شما می آورد.

چانه زنی را فراموش نکنید ، زیرا بخشی از فرهنگ است! قبل از خرید قیمت را با برخی از فروشگاه های دیگر مقایسه کنید. در مورد پیچ ​​و خم های عمانی ، به کالاهای خانگی ، لباس های سنتی ، منسوجات و موارد دیگر بسنده کنید.

بازار کم (نازوا سوق)

این منطقه در قلمرو قلعه نازوی ، یکی از قدیمی ترین و مشهورترین نقاط خرید در عمان – بازار Nizavi – واقع شده است که دارای غرفه های متنوع است. از خیاطی ، جواهرات و فروش ظروف فلزی تا فروش ، سفالگری و … ، این بازار همه چیز دارد ، حتی هر روز جمعه بازارهای زنده گاو و بز در آنجا برگزار می شود!

ساختمانهای بازار Nizvi با ترکیبی از معماری سنتی و مدرن بسیار چشم نواز هستند و با رنگ شن و ماسه جلوه ای منحصر به فرد و مسحور کننده به آن بخشیده اند. همه جا را نگاه کنید ، سفال های زیبا ، جواهرات نقره ای زرق و برق دار و البته تنوع بسیار زیادی از خرما را خواهید دید. بیشتر آن به مجموعه ای از میوه ها و سبزیجات عجیب و غریب و همچنین گوشت تازه و غذاهای دریایی اختصاص داده شده است.

بازار الحسن / حفا (الحسن / حفا سوق)

این بازار ، به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین شهر سالاله ، شلوغ ترین بازار نیز است. شهرت بخاطر طیف گسترده ای از کندر معطر ، صنایع دستی زیبا و جواهرات نقره ای نفس گیر نیز به فروش می رسد. بهترین مکان در صلاله برای خرید سوغات نفیس و لباس های سنتی ، برخی از بهترین سوغاتی هایی که می توانید در این بازار خریداری کنید خنجرهای نقره ای نمادین ، ​​قهوه جوش های سنتی ، منگوله و البته کندر شگفت انگیز هستند. معامله گران محلی انواع توت کندر ، بخور سوز ، اسانس ، لوسیون و عطر می فروشند. حتی می توانید عسل کندر و بستنی را امتحان کنید!

در گوشه ای از این بازار می توانید جواهرات مورد نظر خود را سفارش دهید و طلا فروشان آن را برای شما آماده می کنند! یکی از محبوب ترین لوازم جانبی در بازار طلا ، مهره های طلا سالاله است.

بازار افزایش یافته (مطره سوق)

محبوب ترین مقصد گردشگری در سراسر عمان ، بازار مشهور مسقط است که به جز سقف چوبی ، بسیار شبیه به بازارهای سنتی عرب است. این بازار مملو از مغازه ها و غرفه های کوچک و پر جنب و جوش است که همه چیز را از جواهرات گرفته تا کندر می فروشند. کل بازار مانند یک پیچ و خم است و می توانید به راحتی در خیابان های شلوغ و پر از صنایع دستی چوبی و کوچه های کوچک طلا فروشی گم شوید. با قدم زدن در آن ، بوی کندر و عطرهای عربی را استشمام خواهید کرد.

شلوغ ترین زمان بازار شب است ، چراغ هایی که دیوارهای چوبی ساختمان ها را روشن کرده و جمعیت زیادی از گردشگران با صاحبان مغازه ها چانه می زنند. به دلیل باریک بودن خیابان ها و کوچه ها که جلوی روشنایی روز را می گیرند ، مردم محلی به این بازار “بازار تاریک” می گویند. مانند بسیاری از بازارهای عمان ، این بازار “بازار طلا” مخصوص خود را با کوچه های پر از طلا و جواهرات نقره دارد. همچنین غرفه هایی در فروش حلوای شیرین عمانی معروف و یک مشت مغازه ادویه فروشی وجود دارد. روی هم رفته ، این یک تجربه خرید گیج کننده و سرگرم کننده است!

بازار زنان ابرا (خانم سوق ایبرا)

هر چهارشنبه ، شهر کویری ابرا به یکی از درخشان ترین و رنگارنگ ترین بازارهای خاورمیانه تبدیل می شود. این امر به این دلیل است که روزهای چهارشنبه بازار فقط برای زنان است و مردان اجازه ندارند در آن قدم بزنند. در حقیقت ، چهارشنبه ها به زنان تاجر اختصاص داده می شود تا کالاهای خود را به زنان دیگر بفروشند. آنها از سراسر منطقه بادیه نشین برای فروش جواهرات ، منسوجات ، لوازم آرایشی ، دکوراسیون منزل ، سوغاتی و موارد دیگر می آیند!

زنان با حجاب و روپوشهای زیبا ، مهربان و مودب از گردشگران استقبال می کنند. در بازار زنان ، زنانی هستند که خرما ، شیر بز ، عسل و پنیر می فروشند. تجربه ای متفاوت و لذت بخش از خرید.

گالری میراث عمانی (گالری میراث عمانی)

این گالری بهترین مکان برای خرید محصولات دست ساز عمانی است. گالری میراث عمان یک سازمان غیرانتفاعی است که هنرمندان محلی را به تولید آثار سنتی و زنده نگه داشتن فرهنگ عمانی تشویق می کند. این فروشگاه به دلیل عتیقه جات نقره ای و کوسن های گلدوزی شده مشهور است. این گالری علاوه بر سوغاتی و دکوراسیون منزل ، اقلام روزمره مانند کیف های دستی ، کیف پول و جواهرات را نیز به فروش می رساند.

امواج (Amouage)

Amvaj یک شرکت عطر لوکس در مسقط است که در سراسر جهان به خاطر عطرهای عجیب و غریبش مشهور است. رایحه و عطرهای آن از بسیار سبک تا فوق العاده قوی متفاوت است. مغازه داران طرز تهیه عطر را به شما نشان می دهند و به شما اجازه می دهند بوی آن را حس کنید. در طول تولید ، تمام مواد تشکیل دهنده عطر – که همه محصولات طبیعی هستند – را مشاهده خواهید کرد. حتی می توانید مراحل پر کردن و بسته بندی عطرها را مشاهده کنید.

اگر به عطر علاقه دارید ، از دیدن اینجا لذت خواهید برد ، یک تجربه خرید متفاوت و آگاهانه!

جواهرات عمان (جواهر عمان)

این فروشگاه طلا و جواهر زرق و برق دار در سال 1977 تاسیس شد و به دلیل جزئیات دقیق و بسیار دقیق روی جواهرات به یک مارک معروف تبدیل شد. در اینجا انواع جواهرات نقره دست ساز وجود دارد که هدایای فوق العاده ای هستند. آنها همچنین گردنبندهای مرجانی دست ساز ، دستبندهای خاردار و آویزهای گلدار دارند که همگی بر اساس طرح های اصلی عمانی ساخته شده اند.

بهترین بازارهای سنتی در عمان

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Oman4All
Logo