دولت عمان | بررسی عملکرد فصلی کارمندان دولت در عمان

راهنمای مطالعه:
دولت عمان | بررسی عملکرد سه ماهه برای کارمندان دولت در عمان
یک مقام ارشد وزارت کار گفت: از سال آینده بررسی عملکرد فصلی برای همه کارکنان دولت انجام می شود.

محمد بن الولید الحنایی، مدیر پروژه در وزارت کار، گفت که یک سیستم ارزیابی جدید، Ejada، عملکرد کارکنان را بر اساس فصلی ارزیابی می کند (برخلاف سیستم های دیگر که زمانی یک کارمند را در پایان دوره ارزیابی می کردند).
وی افزود: این امر باعث افزایش عملکرد کارکنان در ادامه سال می شود.
این سیستم از تعدادی ابزار از جمله برنامه سالانه سازمان دولتی استفاده می کند که منعکس کننده اهداف عملکرد و در نتیجه وظایف روزانه است که کارمند برای خدمت به اهداف و برنامه های سازمان خود کار می کند. روش‌شناسی این سیستم همچنین از شاخص‌هایی برای اندازه‌گیری عملکرد (KPI)، اهداف و نتایج کلیدی (KOR) استفاده می‌کند.»

در این جلسه وزارت کار نیز مقدمات و توجیهات فعال سازی این سامانه را بررسی کرد. یکی از توجیهات اصلی این است که می تواند عاملی برای چشم انداز 2040 عمان و یکی از ابزارهای ابتکار بررسی هزینه های عملیاتی و کنترل هزینه ها در طرح تراز مالی باشد.

هدف این سیستم توسعه تجربه ارزیابی شغل فعلی و پیوند آن با دستاوردها، مشوق ها و ترفیعات و سپس ایجاد یک سیستم ملی برای ارزیابی عملکرد فردی است.

در سطح بیرونی نیز این نظام قادر خواهد بود جهشی کیفی در عملکرد واحدهای دولتی داشته باشد و در برخی از شاخص های بین المللی رتبه سلطنت را بالا ببرد.

گفتنی است این سامانه با درخواست آزمایشی الکترونیکی 175 هزار کارمند در 57 دستگاه دولتی آغاز به کار کرد که تا پایان ماه جاری ادامه دارد و درخواست واقعی از 11 دی ماه 1391 آغاز می شود.

به دلیل دخالت محدود انسان، این سیستم به ارزیابی منصفانه و عادلانه همه کارکنان در سطوح مختلف اشتغال کمک می کند.

.دولت عمان | بررسی عملکرد فصلی کارمندان دولت در عمان

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Oman4All
Logo