روابط عمان و امارات در چه سطحی است؟

راهنمای مطالعه:
روابط عمان و امارات در چه سطحی است؟

سلطان هیثم بن طارق روز چهارشنبه پنجاهمین روز ملی امارات متحده عربی را به شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس دولت امارات تبریک گفت.
در بیانیه دو طرف آمده است: رهبران همواره بر اهمیت تبادل دیدارها برای تعمیق روابط بین دو کشور برادر و لزوم باز کردن راه‌های بیشتر برای همکاری در همه زمینه‌ها از جمله هماهنگی مشترک تاکید کرده‌اند..

از نظر تجاری، امارات بزرگترین شریک تجاری عمان است و صادرات غیرنفتی دو کشور در شش ماهه نخست سال 2021 (ژانویه تا ژوئن) با 28.7 درصد افزایش به 389.9 میلیون ریال رسید. صادرات مجدد دو کشور در شش ماهه نخست سال 2021 (ژانویه تا ژوئن) با 32.3 درصد افزایش در عمان به 229.6 میلیون ریال رسید.

در حالی که پایتخت مسقط تنها 500 کیلومتر با مرکز تجاری امارات در دبی فاصله دارد، سایر شهرهای شمالی عمان کمتر از سه ساعت با ماشین فاصله دارند.
هزاران نفر از امارات متحده عربی روزانه با وسایل نقلیه شخصی، کامیون ها و حتی اتوبوس های مسافربری بین دو کشور تردد می کنند.
عمان به دلیل دره‌ها، سواحل، کوه‌ها و بیابان‌هایش در بین گردشگران اماراتی محبوب است. بر اساس این گزارش، امارات متحده عربی و سلطان نشین عمان برای تقویت صادرات و افزایش بیشتر تجارت غیرنفتی بین دو کشور از طریق بیمه اعتبار اتحاد (ECI) و شرکت ضمانت اعتبار صادرات عمان توافق نامه امضا کردند.روابط عمان و امارات در چه سطحی است؟

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Oman4All
Logo