شهر صنعتی سینو-عمان

راهنمای مطالعه
شهر صنعتی سینو-عمان یک شهر صنعتی در منطقه دقام عمان است. این شهر توسط چین ساخته خواهد شد. چین قصد دارد با ایجاد یک شهر صنعتی جدید به نام سینو عمان و سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری در 500 کیلومتری مسقط موقعیت خود را تثبیت کند.

اما چرا؟

یک سال پیش ، عمان با یک کنسرسیوم چینی قراردادی امضا کرد که به آنها اجازه می داد بهترین دستاوردهای خود را به عمان ، بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی در خاورمیانه و شمال آفریقا برسانند.

نام این منطقه دقام است.

توافق بر سر این پروژه حاصل شده است ، به طوری که می تواند به عنوان رابط بین آسیا ، خاورمیانه و آفریقا عمل کند. این منطقه از لحاظ استراتژیکی در دریای عرب ، در امتداد مسیرهای مواصلاتی چین واقع شده است و دسترسی چین به اروپا و آفریقا را بهبود می بخشد. چین قصد دارد نیازهای انرژی خود را از این طریق تأمین کند.

چین به عنوان یک حلقه استراتژیک در حمل و نقل شبکه ای و جاده ای و بخشی از توافق کلی با عمانی برای تقویت همکاری در زیرساخت ها ، پارک های صنعتی ، پارک های لجستیکی ، راه آهن ، بنادر و نیروگاه ها است. او بین این دو ملت می بیند.

انتظار می رود شهر صنعتی 11 کیلومتری چین در منطقه ویژه اقتصادی SEZAD (SEZAD) نه تنها دقام را به یک بندر بزرگ تبدیل کند ، بلکه مجموعه ای از “پروژه های بزرگ” شامل پالایشگاه نفت ، کارخانه متالورژی ، کارخانه مونتاژ خودرو را نیز در بر خواهد گرفت. ، یک سایت. شامل تولید نفت و گاز و سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری در مصالح ساختمانی. شهر صنعتی سینو عمان علاوه بر مجموعه ای از عملیات صنعتی ، دارای عناصر انسانی نیز می باشد.

این پروژه شهری 25000 نفری را شامل می شود که شامل مدارس ، امکانات پزشکی ، ادارات و مراکز تفریحی می شود و شامل 200 میلیون دلار سرمایه گذاری در منطقه گردشگری با ساخت هتل های 5 ستاره می شود. کنسرسیوم چینی وعده داده است که تنها در پنج سال آینده 30 درصد از منطقه پروژه را توسعه دهد ، که در نوع خود بسیار امیدوار کننده خواهد بود.

عمان ونفنگ

کنسرسیوم چینی که دارای سرمایه نقدی ، دانش و سرعت عمل است ، متشکل از شش شرکت است. اکثر آنها در منطقه مستقل نینگشیا واقع شده اند و اکثریت جمعیت آنها را مسلمانان چین تشکیل می دهند. این رتبه نشان دهنده روابط فرهنگی چین با عمان است ، که ممکن است تجارت آینده بین دو کشور را نیز تسهیل کند.

موقعیت استراتژیک بندر دقام برای دسترسی به بندر جاده ابریشم چین بسیار مهم است. زیرا از طریق دقام ، چین می تواند به خطوط برق دسترسی داشته باشد و تجارت خود را در خاورمیانه و شرق آفریقا تسهیل کند و احتمالاً تصادفی نیست که در سال 2015 ، 1.77 درصد نفت خام عمان و مشتقات آن به چین رفت. وارداتی است

عمان وانفانگ قصد دارد با سرمایه گذاران چینی برای استقرار حداکثر 35 پروژه در شهر دققام همکاری کند. شد.

اقتصاد عمان در حال حاضر در چرخه وابستگی به هیدروکربن ها قرار دارد. در عمان ، نفت و گاز حدود 50 درصد از تولید ناخالص داخلی ، 70 درصد از صادرات و 70 درصد از کل درآمد دولت را شامل می شود. این وابستگی به نفت و گاز به عنوان بزرگترین چالش عمان شناخته شده است. عمان متعهد به توسعه سایر بخشهای اقتصاد خود است ، با هدف کاهش سهم هیدروژن تولید شده توسط هیدروکربنها تا اواسط سال 2020.

بنابراین ، عمان حدود 106 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری در صنایع مختلف مانند حمل و نقل ، گردشگری و املاک و پروژه هایی برای ایجاد شبکه راه آهن جدید ، فرودگاه های جدید ، افزایش بنادر دریایی و توسعه شهرهای جدید در طول راه سرمایه گذاری کرده است. راه اندازی شده است.

BMI پیش بینی می کند که شهر صنعتی سینو-عمان عامل مهمی در رونق بخش ساختمان سازی در عمان خواهد بود که انتظار می رود نرخ رشد آن تا سال 2019 دو برابر شود.

Wanfang در حال حاضر بر روی یک مجتمع تجاری پنج طبقه و مسکونی کار می کند ، اولین ساختمان از چهار ساختمان تجاری که توسط توسعه دهندگان برنامه ریزی شده است. علاوه بر این ، شرکت عمان با Vanfang و Tatat Holding برای توسعه بازار مصالح ساختمانی در این مجموعه به منظور توسعه منطقه ویژه اقتصادی در دوقام یا تتویر موافقت کرده است.

وانفانگ 51 درصد در توسعه ، چین 34 درصد و تاتویر 15 درصد در توسعه مشارکت خواهند کرد. بازار مصالح ساختمانی در زمینی به مساحت 250 هزار متر مربع شامل خرده فروشی ، بخش تجاری ، انبارها و تدارکات برنامه ریزی شده است که طبق اعلام SEZAD ، مرحله اول آن در پایان سال 2018 آغاز می شود.

شهر صنعتی چین و عمان
شهر صنعتی سینو-عمان 2

در این متن ، اطلاعاتی در مورد شهر صنعتی چین و عمان امیدواریم توانسته باشیم اطلاعاتی را در مورد عمان به شما اضافه کرده باشیم.

شهر صنعتی سینو عمان کجاست؟

شهر صنعتی سینو-عمان یک شهر صنعتی در منطقه دقام عمان است. این شهر توسط چین ساخته شده است… ..

اهمیت شهر صنعتی سینو چیست؟

توافق بر سر این پروژه انجام شده است ، به طوری که این مکان می تواند به عنوان رابط بین آسیا ، خاورمیانه و آفریقا عمل کند.

آیا سینو فقط یک شهر صنعتی است؟

شهر صنعتی چین و عمان علاوه بر مجموعه ای از عملیات صنعتی ، دارای عناصر انسانی نیز می باشد. این پروژه شهری را برای 25000 نفر شامل مدارس ، امکانات پزشکی ، ادارات و مراکز تفریحی فراهم می کند.شهر صنعتی سینو-عمان

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Oman4All
Logo