صادرات مجدد عمان و فرصت های منحصر به فرد برای تولیدکنندگان

راهنمای مطالعه
اگر در مورد صادرات به عمان ، ترخیص در عمان ، انتقال پول به عمان ، ارسال پول به عمان ، بیمه حمل و نقل کالا ، ارسال کالا به عمان ، حمل و نقل به عمان ، حمل و نقل به عمان ، فرصت های سرمایه گذاری در عمان ، مشاوره سرمایه گذاری سوالی دارید در عمان صادرات مجدد عمان.

صادرات نفت عمان

شکل زیر ارزش صادرات نفت عمان شامل نفت خام ، نفت تصفیه شده و LNG را نشان می دهد. همانطور که مشخص است ، در سال 2013 ، عمان ، مانند سایر کشورهای تولیدکننده نفت ، بیشترین ارزش صادرات را در این سالها داشت که آثار آن در جامعه منعکس شد ، از جمله افزایش ساخت و ساز و شروع پروژه های زیربنایی توسط عمانی دولت. با کاهش قیمت جهانی نفت از 120 دلار در هر بشکه به 40 دلار در هر بشکه ، آثار کاهش درآمد بر اقتصاد وابسته به نفت عمان شدید است ، از جمله کندی ساخت و ساز و کندی یا توقف پروژه های بزرگ دولتی. در پایان سال 2016 ، صادرات نفت عمان حدود 900000 بشکه در روز بود.

حجم واردات عمان از کشورهای مختلف جهان

امارات متحده عربی سهم زیادی از واردات عمان در طول این سالها دارد که بخشی از آن تولید داخل است و بخشی دیگر از کشورهای دیگر صادر می شود. اما ایران به عنوان شریک منطقه ای و استراتژیک عمان هنوز نتوانسته آنطور که باید در بازار مصرف عمان جای خود را پیدا کند. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد ، از جمله عدم تجربه در بازارهای بین المللی ، تحریم ها و اصول رقابت پذیری. میزان واردات عمان از کشورها در سال 2017 به شرح زیر است:

  • امارات متحده عربی 4،343،000
  • ایالات متحده آمریکا 611.229
  • چین 455،394
  • هند 444،327
  • ژاپن 404،600
  • عربستان سعودی 319،914
  • ایران 246،945
  • آلمان 195،826
  • انگلستان 149،886

صادرات مجدد از طریق عمان

کالاهای مورد نیاز عمان شامل غذا ، محصولات کشاورزی ، مصالح ساختمانی ، لوازم خانگی و محصولات فولادی است ، اما ما نباید به عمان فقط به عنوان واردکننده نگاه کنیم ، بلکه باید به عنوان کشوری با شرایط منحصر به فرد برای صادرات مجدد ایران به کشورهای آفریقایی نگاه کنیم. و حتی یمن.

صادرات مجدد مانند یک فرصت مجدد در تجارت بین المللی است ، فرآیندی که در آن کالاها بدون هیچ تغییری و بدون ارزش افزوده توسط تجار و صادرکنندگان مقیم آن کشور از منابع رسمی مانند مناطق آزاد ، بنادر یا حتی آنها وارد کشورهای ثالث می شوند. از کشورهای دارای حفاظت گمرکی صادر می شود.

در حال حاضر ، “صادرات مجدد” به قدری در تجارت بین المللی اهمیت دارد که برخی از کشورها توانسته اند از این ظرفیت برای درآمد سالانه میلیاردها دلار استفاده کنند. یکی از مهمترین کشورها برای ما ایرانیان عمان است.

عمان با 17 کشور عربی آفریقا توافقنامه تجارت آزاد دارد. از آنجا که دسترسی به بازار آفریقا از طریق ایران بسیار دشوار و پیچیده است ، عمان امکان صادرات مجدد به بازار پرمصرف آفریقا را از طریق مناطق آزاد خود فراهم کرده است. شرق آفریقا از نظر بازار هدف صادراتی یکی از مهمترین بازارهای شرکت های ایرانی است. به خصوص کنیا و اوگاندا ، جایی که روابط اقتصادی و سیاسی خوبی بین ایران و این کشورها وجود دارد. در واقع کنیا قطب تجاری و صادراتی شرق آفریقا است و از این نظر تمرکز ویژه ای در آفریقا دارد.

آمارها چه می گویند؟

داده های صادرات مجدد عمان 239.100 میلیون ریال عمانی را در دسامبر 2020 نشان می دهد. در حالی که این میزان تجارت در نوامبر همان سال 185.200 میلیون ریال در عمان است. داده های صادرات مجدد عمان هنوز در CEIC فعال است و توسط اداره کل گمرک (پلیس سلطنتی عمان) گزارش می شود.

در حال حاضر توسعه برای توسعه بنادر در انتظار افزایش تجارت در سالهای آینده و ارزش کل صادرات مجدد عمان در حال انجام است. به بیش از 21 میلیارد دلار افزایش دادن. ارزش کالاهای صادراتی مجدد از عمان بین سال های 2016 تا نیمه اول 2020 بیش از 8 میلیارد ریال بوده است.

بدون تردید ، این سود چند میلیارد دلاری در حال حاضر منجر به صادرات مجدد به بیش از 40 کشور شده است که کشورهایی مانند هنگ کنگ 386 میلیارد دلار ، ایالات متحده 155 میلیارد دلار و امارات متحده عربی 51 میلیارد دلار ارزش داشته اند. صادرات مجدد به بازار جهانیصادرات مجدد عمان و فرصت های منحصر به فرد برای تولیدکنندگان

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Oman4All
Logo