عمان کجاست؟ نقشه و جمعیت این کشور

راهنمای مطالعه
آیا می دانید عمان کجاست؟ روی نقشه این کشور کجاست؟ اگر به دنبال چنین اطلاعاتی در مورد عمان هستید ، بهتر است ما را تا انتهای این متن دنبال کنید ، ما اطلاعات جالبی در مورد این کشور برای شما داریم:

عمان در حاشیه شرقی شبه جزیره عربستان واقع شده است که با دریای عرب و دریای عمان هم مرز است. این کشور از شمال با تنگه هرمز و خلیج فارس هم مرز است. عمان با عربستان سعودی ، امارات متحده عربی و یمن مرز زمینی دارد و با ایران و پاکستان مرز دریایی دارد.

عمان کجاست؟

سلطنت عمان قدیمی ترین کشور مستقل در جهان عرب است که تا سال 1970 پادشاهی بزرگ و مشهور محسوب می شد. بر اساس اسناد و رویدادهای تاریخی ، این کشور در قرن نوزدهم با نفوذترین قدرت در منطقه عربی بود ، زنگبار و دیگر سرزمین ها را تحت کنترل داشت و از اواخر قرن نوزدهم با انگلیس روابط قوی داشت.

این کشور که در بین مردم به عنوان پادشاهی عمان شناخته می شود ، بخشی از غرب آسیا است. در تقسیم کشورهای عربی ، عمان اغلب به عنوان یک کشور کاملاً اسلامی معرفی می شود ، که اشتباه است ، اسلام یک دین است ، نه قومیت ، بنابراین می توان نتیجه گرفت که برچسب زدن عمان به عنوان یک ملت اسلامی اشتباه است ، زیرا بسیاری از قومیت ها با افراد مختلف فرهنگ ها ، مذاهب و مذاهب در این کشور زندگی می کنند. با این حال ، اکثر مردم عمان مسلمان هستند.

این کشور انواع ویژگی های جغرافیایی زیبا و توپوگرافی ها را ارائه می دهد. در عمان دره هایی بین رشته کوه های ناهموار و باغ های ممتد وجود دارد که در آن انار ، زردآلو و گل رز رشد می کند و مناطق وسیعی از دشت های وسیع با بیابان های شنی که از دره ها و حوضچه های بزرگ آب عبور می کنند. ، آره. شهرهای اصلی و مهم عمان در امتداد خط ساحلی گسترده شده اند.

موقعیت جغرافیایی عمان

عمان از نظر موقعیت جغرافیایی در نیمکره شمالی و شمال خط استوا واقع شده است و دارای مختصات (GPS) با اطلاعات ، عرض جغرافیایی 21.4735 درجه شمالی و طول جغرافیایی 55.9754 است ، این مختصات موقعیت عمان را در هر دو نشان می دهد. آنها نیمکره شمالی و شرقی هستند به

عمان چهار نقطه مهم در هر چهار جهت اصلی دارد. در شمال ، آن را به As Salamah در 26 درجه و 30 دقیقه شمال امتداد می دهد. دورترین نقطه در جنوب عمان بخشی از استان ظفار است که در عرض جغرافیایی 16 درجه و 39 دقیقه شمالی واقع شده است و جنوبی ترین نقطه این کشور در امتداد خط ساحلی مشترک عمان با یمن است.

در شرق ، مهمترین نقطه عمان در مختصات 59 درجه و 50 درجه سانتیگراد است. این منطقه در منطقه آش شرقیه ، شرقی ترین نقطه عمان در شرق شبه جزیره عربستان واقع شده است و غربی ترین نقطه عمان در امتداد مرز واقع شده است که عمان و عربستان را با مختصات طولی 52 درجه و 00 دقیقه شرقی جدا می کند. این نقطه در امتداد مرز عربستان در استان ظفار واقع شده است.

مساحت کل و اندازه جمعیت عمان

مساحت کل عمان حدود 119،500 مایل مربع ، معادل 309،500 کیلومتر مربع است. به عنوان هفتادمین کشور بزرگ جهان از نظر مرزهای جغرافیایی ، بیشتر جمعیت عمان در شهرهای آن زندگی می کنند ، یعنی حدود 73 درصد از جمعیت عمان در مناطق شهری زندگی می کنند ، در حالی که 27 درصد دیگر در آنها در مناطق روستایی زندگی می کنند.

تراکم جمعیت عمان می توان با تقسیم جمعیت کشور بر مساحت کل آن محاسبه کرد. مقدار بدست آمده رابطه بین این دو متغیر را منعکس می کند. می توان گفت که در این کشور عربی و پادشاهی ، تقریباً 42 نفر در هر مایل مربع از خاک این کشور زندگی می کنند.

تعداد افرادی که در حال حاضر در عمان زندگی می کنند تقریبا 49073333 نفر است (طبق آمار 2020). عمان در بین 195 کشور دارای تراکم جمعیت بالا در رتبه 124 جهان قرار دارد. در مقایسه با سایر نقاط جهان ، عمان تنها 0.06 درصد از جمعیت جهان را در اختیار دارد. 61 درصد از مردم این کشور اصالتاً (2.7 میلیون) عمانی هستند.

پایتخت و بزرگترین شهر این کشور مسقط با حدود 800000 نفر جمعیت (برآورد شده در سال 2018) است. زبان گفتاری مردم این کشور به طور رسمی عربی است و اکثریت جمعیت (مذهبی) آن را مسلمانان تشکیل می دهند. در کل کشور عمان ، این منطقه به نه (9) واحد اداری تقسیم شده است که در جدول زیر مشاهده می کنید:

عمان کجاست؟ نقشه و جمعیت این کشور 1 2021 Oman4All

اطلاعات عمومی عمان

پرچم این کشور دارای سه رنگ سبز ، سفید و قرمز است که در گوشه سمت چپ بالای نشان ملی این کشور به رنگ سفید حک شده است. واحد پول رسمی این کشور ریال و دارای 5.5 میلیارد بشکه ذخایر اثبات شده نفت خام است. این کشور بیست و دومین کشور بزرگ جهان و هفتمین کشور خاورمیانه از نظر ذخایر نفت است.

عمان به چه چیزی معروف است؟

عمان به خاطر اسبهای عربی ، خارپشت های دریایی ، الاغهای وحشی ، لاک پشت های سبز ، ضد پولیپ چاودار (حیوانات ملی) ، درختان کندر و نخل خرما معروف است. عمان به دلیل سیستم آبیاری باستانی افلاج باستانی ، باغهای مداوم (جبل اخدار) ، قلعه های آجری ، بسیاری از مساجد ، دره ها (دره های رودخانه) ، روستاها (کشتی های بادبانی عربستان) ، شهاب سنگ ها و آل سعید که سومین شهر بزرگترین قایق تفریحی جهان است ، متعلق به پادشاهی معروف عمان.

غذای اصلی عمان مرغ ، ماهی و بره است و نوشیدنی معروف آن قهوه است. سوغاتی هایی مانند خنجر ، کلاه عمانی ، صنایع دستی نقره ، کندر ، سفال و غیره.

در نهایت؛

صحبت در مورد عمان ، قومیت ها و فرهنگ ها در این کشور آسان نیست و پرداختن به همه این موضوعات در چنین متنی امکان پذیر نیست ، ما سعی کردیم به طور مختصر اما جامع به این مسائل بپردازیم تا بتوانیم اطلاعات را در اختیار بگذاریم دوستان عزیز به طور مختصر به شما معرفی کنیم ، امیدواریم مفید واقع شده باشد.عمان کجاست؟ نقشه و جمعیت این کشور

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Oman4All
Logo