مطالعه دکتر مشرف در مورد تأثیر پاندامی بر اقتصاد عمان و راه حل های پیشنهادی آن | اقتصاد عمان

راهنمای مطالعه
اگر در مورد هزینه ارسال کالا به عمان و حمل و نقل به عمان سوالی دارید ، صادرات به عمان ، ترخیص در عمان ، حمل و نقل به عمان ، صادرات محصول به عمان ، حواله به عمان ، ارسال پول به عمان و مشاوره تجاری در عمان اقتصاد با ما در ارتباط باشید.

دکتر اشرف مشرف ، سرپرست مطالعات اقتصادی دانشگاه سلطان قابوس ، اخیراً تحقیقی با عنوان “تأثیر مبلغ 19 در اقتصاد عمان” منتشر کرده است.

برای این مطالعه ، دکتر اشرف مشرف و تیمش می خواستند تجزیه و تحلیل جامعی از تاثیر واقعی همه گیری کرونا بر اقتصاد عمان و میزان آسیب به بخشهای کلیدی کشور مانند حمل و نقل ، تدارکات ، SME ها ، تولید ، کار ، بیمه و امور مالی را ارزیابی کنید.

“یافته های این مطالعه بر اساس داده های اولیه و ثانویه جمع آوری شده از طریق طراحی و توزیع پرسشنامه های پیمایشی و همچنین مصاحبه های نیمه ساختار یافته با مقامات دولتی ، مدیران شرکت ها و صاحبان مشاغل و مدیران عمانی بود.”

به گفته دکتر مشرف ، تأثیر پاندمی بر اقتصاد عمان شدید بوده است زیرا اقتصاد به شدت وابسته به بخش هیدروکربن است. 30 درصد اشکال تولید ناخالص داخلی قرنطینه و عدم فعالیت منجر به کاهش چشمگیر عملکرد و فعالیت های کارخانه ها و مراکز خرید به دلیل کاهش تقاضا برای محصولات و خدمات شد. تحقیقات اولیه نشان داده است که اکثر بخشهای تولیدی و غیر تولیدی به دلیل بسته شدن مکرر مرزها ، وقفه خدمات ، کاهش تقاضا و کمبود عرضه ، متحمل ضررهای زیادی شده اند.

برای شکوفایی اقتصاد در عمان ، دکتر مشرف توصیه کرد که شرکت های دولتی و بخش خصوصی باید سرمایه گذاری زیادی در زمینه نوآوری و دیجیتالی سازی برای ارتقاء نهادهای اقتصادی و مدنی به شیوه ای که با “پیشرفت فناوری چهارم صنعتی انقلاب. ” و دولت باید راههای بیشتری برای این کار بیابد.

مکانیسم های م forثر برای توزیع بسته های محرک به شرکت های تحت تأثیر Pandami بسیار مهم است ، زیرا بسیاری از شرکت های کوچک و متوسط ​​در مصاحبه ها شکایت کردند که از این طرح ها سود نمی برند.

وی همچنین توصیه کرد که وزارت آموزش عالی ، تحقیقات و نوآوری عمان باید پروژه های مختلف نوآوری را در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی راه اندازی و پشتیبانی کند تا به عنوان ستون فقرات تولید دانش و توسعه فناوری عمل کند.

دکتر اشرف در پایان توصیه کرد که مقامات دولتی و مدیران شرکت ها جایگزین هایی را برای مقابله با موارد غیر منتظره در نظر بگیرند و نحوه برخورد سریع و م effectivelyثر با بلایای طبیعی مکرر ، جنگ های بیولوژیکی و بحران های مالی جهانی را بیاموزند. اثرات مشابه را به حداقل برسانید.

بهمطالعه دکتر مشرف در مورد تأثیر پاندامی بر اقتصاد عمان و راه حل های پیشنهادی آن | اقتصاد عمان

Tags:

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Oman4All
Logo