معادل بودن مدارک تحصیلی در عمان از طریق تحصیل

راهنمای مطالعه:

اقامت از طریق مطالعه:

اخذ ویزای دانشجویی عمان مستلزم پرداخت هزینه های ویژه می باشد. بطور کلی هزینه تحصیل در عمان زیاد است و تحصیل رایگان برای خارجیان در این کشور امکان پذیر نیست و در بسیاری از مدارس شهریه باید قبل از شروع ترم پرداخت شود.

برای دوره های کارشناسی ، دانشگاه های خصوصی عمان از انعطاف پذیری بیشتری در آموزش افراد غیر عمانی برخوردارند. مدرک کارشناسی در عمان 4 سال به طول می انجامد و فرد باید به زبان انگلیسی در سطح آیلتس 5.5 تا 6. مسلط باشد و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در عمان بین 1500 تا 4000 دلار است.

در مقطع کارشناسی ارشد ، دوره مجاز تحصیل حداکثر سه سال است و فرد باید دارای نمره زبان آیلتس 6.5 باشد. هزینه متوسط ​​تحصیل در عمان برای مقطع کارشناسی ارشد حدود 4000 تا 6000 دلار است.

مدت دوره دکتری بسته به رشته تحصیلی و نظری یا عملی آن بین 2 تا 4 سال در نظر گرفته می شود. ارائه مقالات بین المللی و نمره زبان آیلتس 7 ، علاوه بر ارائه رزومه مناسب و داشتن مدرس مورد نیاز است. شهریه دانشجویان دکتری در عمان تقریباً 4.5 تا 7000 دلار است.

دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه های عمان هستند باید درجه خود را مطابقت دهند. اگر معدل شما بالاتر از 18 باشد ، معادل سازی آن در یک مرحله انجام می شود و اگر بالای 16 باشد ، این فرآیند در دو مرحله با مصاحبه انجام می شود.
شرایط ویژه ای برای معادل بودن مدرک کارشناسی در عمان در نظر گرفته شده است. مدرک کارشناسی باید از دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم عمان گرفته شود و دوره های شما باید با اکثر دوره های عمان مطابقت داشته باشد.

معادل بودن درجات در عمان

همه دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه های عمان هستند باید مدارک خود را تکمیل کنند. اگر معدل شما بالاتر از 18 باشد ، تطبیق مدارک تحصیلی شما در یک مرحله انجام می شود و اگر معدل شما بالای 16 باشد ، این فرآیند در دو مرحله با مصاحبه مشخص انجام می شود.
برای معادل سازی مدرک کارشناسی در عمان شرایط خاصی وجود دارد. مدرک کارشناسی شما باید از دانشگاه تأیید شده توسط وزارت علوم عمان در خارج از کشور اخذ شده باشد و اعتبارات شما باید با اکثر واحدهای عمان مطابقت داشته باشد.

بورسیه تحصیلی در عمان

بیشتر بورسیه های تحصیلی که به دانشجویان بین المللی در عمان اعطا می شود برای دانشجویان دکتری است. عمان آموزشی دانشجویان دکتری به دو گروه زیر تقسیم می شوند:

1. گروه اول شامل کسانی است که قصد دارند بخشی از هزینه های زندگی و کلیه هزینه های تحصیل در عمان را از طریق این بورسیه تحصیلی تأمین کنند ، باید در امتحانات ورودی دانشگاه ها که فقط برای دریافت بورسیه تحصیلی است نمره قبولی را کسب کنند. ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی برای این آزمون بسیار مثر خواهد بود.

2- گروه دوم شامل کسانی است که برای پرداخت شهریه به آنها بورسیه تعلق می گیرد ، که البته آنها را ملزم می کند که یک رزومه علمی قوی با مدرک زبان معتبر به دانشگاه ارائه دهند.

تحصیل در رشته پزشکی در عمان

اگر می خواهید در عمان پزشکی بخوانید ، علاوه بر داشتن پشتوانه مالی بسیار قوی ، باید مدرک دیپلم خود را نیز اخذ کرده باشید تا بتوانید رونوشت خود را به همراه سایر مدارک مانند گذرنامه ارائه دهید. یکی دیگر از الزامات تحصیل پزشکی در عمان ارائه گواهی پزشکی است. اگر می خواهید در عمان پزشکی بخوانید ، باید بدانید که کار برای دانشجویان پزشکی در حین تحصیل امکان پذیر نیست. از سوی دیگر ، شما باید همه شهریه های خود را سالانه و مستقیم ارائه دهید. مدت تحصیل در دوره پزشکی عمان 7 سال است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی:

 • نامه پذیرش از یک دانشگاه در عمان
 • اصل و کپی گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • گواهی سلامت
 • ترجمه مدارک به دو زبان انگلیسی و عربی
 • دو قطعه عکس
 • تأییدیه از وزارت آموزش عالی عمان
 • هزینه ثبت نام به مبلغ 1000 ریال عمان
 • هزینه مراحل اخذ ویزا 35 ریال به عمان است
 • دارای ظرفیت مالی 250 ریال در عمان

دانشگاه های معتبر و مورد تایید در عمان:

 1. کالج خاورمیانه
 2. دانشگاه شرقیه
 3. دانشکده مطالعات بانکداری و مالی
 4. دانشگاه مسقط (MU)
 5. دانشکده فنی و مهندسی جهان
 6. کالج فناوری الموسنا
 7. کالج دانشگاه آلبروه
 8. دانشگاه عربی
 9. کالج مهندسی کالدونیان
 10. دانشکده های علوم کاربردی در روستوف ، وایبر نیوز ، سهر ، سهر ، صلاح الله
 11. دانشگاه ظفار
 12. دانشکده مهندسی ایمنی آتش
 13. دانشگاه علم و صنعت آلمان (GUtech)
 14. کالج خلیج فارس
 15. کالج فناوری کالج عالی
 16. کالج فناوری ایبرا
 17. کالج دانشگاه مگان
 18. کالج مازون
 19. کالج مدرن تجارت و علم
 20. کالج دانشگاه مسقط
 21. کالج فناوری نیوسا
 22. دانشکده مدیریت و فناوری عمان
 23. کالج پزشکی عمان
 24. گارد سلطنتی دانشکده فنی عمان
 25. دانشکده علمی طراحی
 26. دانشگاه سحر
 27. دانشگاه سلطان قابوس
 28. کالج دانشگاه سور
 29. دانشگاه بوعلی
 30. اخبار دانشگاه
 31. دانشکده علوم کاربردی
 32. کالج دریایی بین المللی عمان

به

معادل بودن مدارک تحصیلی در عمان از طریق تحصیل

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Oman4All
Logo