میراث جهانی یونسکو در عمان

راهنمای مطالعه
اگر در مورد هزینه ارسال کالا به عمان و حمل و نقل به عمان سوالی دارید ، صادرات به عمان ، ترخیص در عمان ، حمل و نقل به عمان ، صادرات محصول به عمان ، انتقال پول به عمان ، ارسال پول به عمان و یونسکو در عمان با ما در تماس باشید

پنج سایت در سایت یونسکو در عمان و هفت سایت در فهرست آزمایشی وجود دارد.

میراث جهانی “سیستم های آبیاری آبیاری”

آبیاری یا سیستم های آبیاری “فلج” عبارتند از ترتیب آبراهه ها برای آبیاری خانه ها ، مزارع و زمین های کشاورزی. این سایت شامل پنج سیستم آبیاری باستانی است و تقریباً 3000 سیستم از این قبیل هنوز در عمان فعال است.

ریشه های این سیستم آبیاری ممکن است به سال 500 بعد از میلاد بازگردد ، اما شواهد باستان شناسی نشان می دهد که این سیستم ها از اوایل 2500 قبل از میلاد در این منطقه بسیار خشک وجود داشته است. با استفاده از جاذبه ، آب از منابع یا چشمه های زیرزمینی جهت حمایت از کشاورزی و مصارف خانگی خارج می شود. مدیریت و توزیع عادلانه و م waterثر آب در روستاها و شهرها هنوز تحت تأثیر وابستگی متقابل و ارزشهای جمعی است و توسط مشاهدات نجومی هدایت می شود. برج های دیده بانی متعددی که برای دفاع از سیستم های آب ساخته شده اند بخشی از این سایت را منعکس می کنند و نشان دهنده وابستگی تاریخی جوامع به سیستم کاهش تورم است. این سیستم آبیاری که با کاهش سطح آبهای زیرزمینی تهدید می شود ، یک کاربری است که به خوبی حفظ شده است.

میراث جهانی “شهر باستانی قلهات”

این سایت که در ساحل شرقی سلطنت عمان واقع شده است ، تقریباً 20 کیلومتری شمال شهر صور ، شامل کل شهر باستانی قلهات است و با دیوارهای داخلی و خارجی احاطه شده است. همچنین مناطقی فراتر از قلعه هایی که کلان شهرها در آن واقع شده اند. این شهر به عنوان یک بندر مهم در سواحل شرقی عربستان بین سده های 11 و 15 ، در زمان شاهزادگان هرمز ، که صادرات حیاتی اسب ، خرما ، بخور و مروارید را هماهنگ می کردند ، توسعه یافت. امروزه نشانه های منحصر به فردی از روابط تجاری بین سواحل شرقی عربستان سعودی ، شرق آفریقا ، هند ، چین و آسیای جنوب شرقی وجود دارد.

به دنبال حمله پرتغالی ها ، این شهر باستانی در قرن شانزدهم رها شد و از آن زمان به عنوان یک مکان باستان شناسی حفظ شد. آثار و آثار تاریخی موجود در این سایت به طور جامع شهر بندری پادشاهی هرمز را نشان می دهد و میراث ، معماری و طراحی شهری آن را منعکس می کند.

سایت میراث جهانی

سایتهای بت ، الخاتم و العین در منطقه الزهیره مجموعه ای منحصر به فرد از مقبره ها ، برجها و سایتهای 4000 تا 5000 ساله در شبه جزیره عربستان و یکی از کاملترین و حفاظت شده ترین مجموعه ها را نشان می دهد. شهرک ها و کلانشهرها از هزاره سوم قبل از میلاد در سراسر جهان. سایت اصلی بخشی از روستای مدرن Bot است.

هفت برج سنگی برجسته در بت و یکی در الخاتم ، 2 کیلومتری غرب بت کشف شده است. برجها دارای دیواره بیرونی مدور با قطر حدود 20-25 متر و دو ردیف موازی در دو طرف چاه مرکزی هستند. اگرچه هنوز هیچ شواهد قطعی در مورد عملکرد آنها وجود ندارد ، اما به نظر می رسد که سکوهایی وجود دارد که روی آن ها (که اکنون منقرض شده اند) – برای مثال خانه ها ، معابد یا چیزهای دیگر ساخته شده است.

مانند بسیاری دیگر از تمدنهای باستانی ، بناهای تاریخی عمان باستان معمولاً از سنگهای منظم ساخته شده بودند. آثار منحصر به فرد بت و العین معادن باستانی هستند که مصالح ساختمانی از آنها استخراج شده است و وجود کارگاه های زیادی را که روشهای عملیاتی کامل از جمله معدن ، سنگ تراشی و تکنیک های ساخت و ساز را انجام می دهند ، ثابت می کند.

سایت میراث جهانی

قلعه ای در واحه ای احاطه شده با دیوارهای گلی در صحرای عمان در دامنه جبل الاخدار ، که شکوفایی خود را مدیون قبیله بنی نبحان (نباهینا) است که بر منطقه مرکزی عمان حکومت می کردند و از 12 تا اواخر بر بحلا حکومت می کردند. قرن پانزدهم. قرار دادن.

از آنجا آنها با دیگر گروه های قبیله ای محلی در تماس بودند. بهله مرکز ایبادیه (شاخه ای از اسلام) بود که امامت های قدیمی عمان بر روی آن بنا شده بود و تأثیر آن را می توان در سراسر عربستان سعودی ، آفریقا و فراتر از آن پی برد.

این قلعه دارای چندین دروازه است. این واحه توسط سیستم چاه ها و کانال های زیرزمینی و با مدیریت جریان فصلی آب آبیاری می شود.

Bahla نمونه برجسته ای از ایجاد واحه های قوی در دوره قرون وسطی اسلامی است که مهارت های مهندسی آب ساکنان اولیه را برای اهداف کشاورزی و خانگی نشان می دهد.

در این قلعه ، بقایای خانه های سنتی بومی ، مساجد ، سالن اجتماعات ، حمام های عمومی ، به همراه خانه های نگهبانان قلعه و بازار قدیمی نیمه سرپوشیده (سوق) دیده شده.

میراث جهانی “سرزمین کندر”

اجزای سرزمین کندر تجارت این محصول را به طرز چشمگیری نشان می دهد ، که قرن ها در این منطقه شکوفا شده و شواهدی برجسته از تمدن های جنوب عربستان از دوره نوسنگی است.

بنادر پی در پی خور روری (قرن 4 قبل از میلاد تا قرن 5 بعد از میلاد) و البلاید (قرن 8 تا 16 بعد از میلاد) و Shisar ، پست فرعی در نزدیکی صحرای بزرگ ربیع الخالی ، نمایشی منحصر به فرد از نحوه توزیع کندر است. در دره ها مناطق ساحلی داخلی هر سه سایت فوق العاده غنی هستند.

بندر خور روری در 40 کیلومتری شرق سلاله در بالای تپه ای در ساحل شرقی خروجی آب شیرین (خور) واقع شده است. حدود 400 متر از دریای آزاد ، که به عنوان یک بندر طبیعی عمل می کند و در اواخر قرن اول میلادی برای کنترل تجارت بخور ظفار استفاده می شد.

البلید ، بندری که مستقیماً در سواحل اقیانوس هند قرار دارد و یک مخزن آب شیرین در پشت آن قرار دارد. در اواخر قرن پانزدهم ، تغییرات اساسی در الگوی تجارت تحمیل شده توسط پرتغالی ها و دیگر کشورهای تجاری اروپایی سرنوشت این شهر را تغییر داد.

شیصار در حدود 180 کیلومتری شمال سلاله در صحرا واقع شده است. این منطقه واحه کشاورزی و علاوه بر ایستگاه کاروان ، منبع بسیار مهمی برای تامین آب در مسیرهای نجد و مناطق داخلی بود که کندر از آنجا به بنادر ساحلی منتقل می شد.

مکانهایی که منتظر ثبت نام هستند عبارتند از:

قلعه رستاق و الحزم

ذخیره طبیعی جزایر الحلانیه

ذخیره طبیعی “بار الحکمان”

ذخیره طبیعی کوهستان سمهان

منطقه حفاظت شده جزایر الدیمانیه

پناهگاه لاک پشت راس الحد و محوطه باستانی راس آل جانس

بسیاری از مناظر فرهنگی و سلام و بقایای باستان شناسی آنها

اگر در مورد هزینه ارسال کالا به عمان و ارسال به عمان سوالی دارید ، صادرات به عمان ، ترخیص در عمان ، حمل و نقل به عمان ، صادرات محصول به عمان ، حواله به عمان ، ارسال پول به عمان و یونسکو در عمان با ما در در ارتباط باشید

بهمیراث جهانی یونسکو در عمان

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Oman4All
Logo